brafitting-heiko.pl


Brafitting

 

       Brafitting to słowo bardzo modne  w ostatnim czasie. Przyszło do Polski wraz z bielizną różnych firm  angielskich. Oznacza dopasowanie,  mierzenie lub dobieranie biustonosza.
Żonglują nim Panie na wszelkich damskich forach internetowych, traktując brafitting prawie  jako odkrycie 21 wieku. Zgodzić się mogę, ze jest to odkrycie dla nowych pokoleń Pań. Mówiąc nowych  mam na myśli te osoby, które zaczęły kupować staniki w latach 70-tych..

foto

    Dla wielu naszych babek i prababek sprawa dopasowania takiego stanika, aby sylwetka wyglądała najlepiej, jak to możliwe, a noszenie stanika było jak najbardziej komfortowe było sprawą oczywistą.   Tylko, że wtedy sztukę brafittingu posiadała GORSECIARKA i szyła stanik NA MIARĘ.
Moja babcia i ciotka nosiły staniki od gorseciarki.     Rozmiar miały, bagatela, wg dzisiejszej tabeli rozmiarów co najmniej 85 HH.
Uszyte na miarę, były wygodne, idealnie dopasowane do figury i rozmiaru biustu. Z naturalnych materiałów - przeważnie z bawełnianego atłasu, usztywnione naturalnymi fiszbinami z wieloryba, czy rekina, z ramiączkami poszerzonymi i podszytymi tak, żeby nie wpijały się w ramiona.
I nie było mowy o żadnych „ wałkach pod pachami”, "fałdkach na plecach", ani o piersiach, które" rozjeżdżają się pod pachy". Sukienka z elastycznego BISTORU musiała wyglądać elegancko, więc stanik pod nią musiał być idealny.
Jedyne, co wprawiało w rozpacz, to cena. Cena nie mogła być niska, skoro gorseciarka robiła dwie przymiarki i szyła po jednej sztuce. Ponieważ babka z ciotka chciały mieć staniki idealnie dopasowane płakały i płaciły.

NASZE doświadczenie z brafittingiem zaczęło się bez mała 20 lat temu. Ponieważ do lat 90 na polskim rynku praktycznie nie można było kupić kostiumów kąpielowych i plażowych z lycry, w 1991 roku nasza firma zaczęła produkować kostiumy.

Sprzedając je w naszym sklepie mogliśmy zrobić dokładne rozeznanie, czego potrzebują kobiety. Nasze sprzedawczynie nauczyły się jak prawidłowo mierzyć klientki, jaki podać rozmiar, żeby był dostatecznie dopasowany, jakie ewentualnie zrobić poprawki. Bacznie obserwowały jak kostiumy wyglądają na różnych figurach. Zgłaszały nam propozycje co zmienić, jakie fasony wprowadzić.

Co najważniejsze nauczyły uważnie się słuchać, czego klientka oczekuje. Wiedzą, że sukces polega na dopasowaniu stanika do potrzeb klientki, a nie dopasowaniu klientki do zasad , którymi kieruje sie brafitting. Tylko wtedy uda się znaleźć JEJ WYMARZONY stanik.

Głównym NASZYM celem zawsze było, żeby klientka wyszła zadowolona i wyglądała najlepiej jak to możliwe.


powrót